Logo Frypo
Logo Becker

Oblasti použití

Kuchyně

Při navrhování kuchyní je velmi důležité zohlednit veškerá kritéria, která zjednoduší práci v kuchyni. V této souvislosti se objevuje termín pracovní trojúhelník, což je ideální vzdálenost mezi kuchyňským dřezem, chladničkou a sporákem. Návrháři kuchyní se s jeho pomocí snaží účelně využít pracovní prostor a minimalizovat provoz v pracovní zóně. K praktické části patří také výběr materiálů vhodných do zátěžového prostředí, jakým kuchyně bezesporu je.

Obývací nábytek

Obývací nábytek je nábytkem, na kterém nám nejvíc záleží,je v prostoru, kde se setkáváme s rodinou, přáteli a známymi. Jeho dokonalá povrchová úprava umocňuje pocit příjemné atmosféry, klidu, pohody a radosti. Při výběru vhodné povrchové úpravy můžeme vycházet z klasické povrchové úpravy mořením a lakováním nebo můžeme kombinovat různé speciální efekty, jako jsou patiny, mramory, kovové efekty, styly „provence“, krakelovací efekty, imitace betonu atd.

Podlahy a schody

Obliba dřevěných podlah a schodišť v poslední době vzrostla a to nejen díky estetickým hodnotám, ale především i díky možnosti snadné renovace. Dřevo hřeje, je k dispozici v různých odstínech a velice dobře se kombinuje s jinými materiály. Správně zvolená povrchová úprava s ohledem na zatíženost plochy vám prodlouží jejich životnost a poskytne i bezpečnostní prvek - protiskluznost. Pro komerční prostory s větším zatížením doporučujeme použít laky s vyšší životností, pro domácí prostory lze podlahy či schody ošetřit olejem, který propůjčují podlaze přirozený a atraktivní lesk.

Venkovní okna a dveře

Lazurovací a pigmentové systémy pro dřevěná okna a dveře jsou moderní systémy s vynikají nejenom atraktivním vzhledem, ale zároveň vysokou odolností vůči povětrnostním vlivům. Jednoduchá aplikace a šetrnost vůči životnímu prostředí je hlavním důvodem oblíbenosti těchto materiálů u výrobců oken a dveří v mnoha zemích. Jedinečné systémy vodou ředitelných exteriérových nátěrů na dřevo jsou vyvinuté tak, aby chránily dřevo před atmosférickými vlivy - UV zářením, teplotními změnami, vlhkostí apod. Výsledný povrch je pružný, přizpůsobí se rozměrovým změnám dřeva, čímž se omezí praskání, odlupování a zvedání nátěru. Tenkovrstvé venkovní systémy nabízejí řešení v povrchové úpravě plotů, pergol , studených stání, srůbů, roubenek a dalších staveb ze dřeva.

Kontakty: +420 602 712 725, +420 602 846 292, info@frypo.cz, mapa